Gizliliğinizi Önemseyen 5Android Uygulaması

Android uygulamalar işinin dışında bazen her veriye burnunu sokabiliyor ve gizliliğinizi hiçe sayabiliyor. Bilgilerinin özel kalmasını isteyenler için bu durum sıkıntı bir hal alıyor . Bu yazımızda gizliliğinizi daha çok önemseyen android uygulamalarını listeledik. Bu uygulamaları kullanarak verilerinizin size özel olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Klavye : AnySoftKeyboard

 

Anysoftkeyboar android için açık kaynaklı bir klavye uygulaması bu özelliği sayesinde arka planda gizli işler çevriliyor mu diye bir endişeniz kalmıyor .

 

Tarayıcı Ve Arama motoru  : DuckDuckGo

Duckduckgo arama motorunun android de tarayıcısı sizin özel bilgilerinizle ziyaret ettiğiniz sitelerle ilgilenmiyor sadece işine yapıyor. Kötü sayılabilecek yanları ise sizin bilgilerinizi toplamadığından biraz aradığınıza uygun sonuçlar göstermede sorun yaşayabiliyor. Tarayıcıda ise sekme açamama eksikliği internet gezintinizde sıkıntılara neden olabilir .

 

Mesajlaşma Uygulaması : Telegram 

Telegram Whatsapp yerine kullanılabilecek gizliliğinize saygı duyan sizin mesajlarınızı reklam amaçlı kullanmayan harika çıkartmalara sahip bir mesaj uygulaması . İsterseniz karşılıklı olarak şifreli isterseniz şifresiz mesajlaşma başlatabileceğiniz telegram verdiği seçme şansı ile diğer platformlardan da  mesajlarınıza kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlıyor. Whatsapp uygulamasından farklı olarak duyurular özelliği bulunan telegram sizin için önemli bilgileri kaçırmama imkanı sunuyor ve en önemlisi geliştirilebilir botlarıyla bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasını size sunuyor .

Uygulama Mağazası : FDroid 

Google Play Store sizin indirmelerinizi uygulamaları kullanma sıklığınıızı ve yaptığınız aramaları izleyerek bunları kayıt altına alıyor böylece size daha çok indirme ihtimaliniz olan uygulamaları gösteriyor. Fdroid ise sizin kim olduğunuz neleri sevdiğinizle ilgilenmiyor hatta bir hesap bile istemiyor sadece işini yapıyor  yani uygulama indirmenizi sağlıyor.

Tek ihtiyacınız olan telefonunuzda taşımak istediğiniz bir çevrimdışı takvimse basit takvim uygulaması size  tam istediğinizi sunuyor . Basit takvim açık kaynaklıdır ve internet bağlantısı gerektirmez hatırlatıcı kurmanıza ve takvimi görüntülemenizi sağlar .

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir